Prosinec 2012

Na Štědrý den slavnostně prostřeno/ Festive table setting

27. prosince 2012 v 11:32
Opět se nese v přírodním duchu, režný ubrus a háčkovaný běhoun, sama jsem si ušila držáky na ubrousky a pro každého jmenovky ve formě růžového prasátka, to se nakonec dětem líbilo nejvíc a místo, aby jedly, pořádaly prasečí souboje :-)

Again, continuing in the natural spirit, burlap tablecloth and crocheted table runner, I sewed myself these napkin holders and name tags for everone in the form of pink pigs, the children liked these the most, of course, and instead of eating they held pig fights :-)

Háčkovaný běhoun/ Crocheted table runner

Li


Malá dekorace židlí/ Little chair decorationHezký den
Have a nice day
Andrea

Zabalené Vánoční dárky/ Wrapped Christmas presents

27. prosince 2012 v 10:45


Musím sem vložit ještě pár fotek zabalených dárků, protože letos to byla opravdu piplačka. Po vic jak 4 hodinách balení jsem zvládla 'pouze' toto. Chtěla jsem ještě odekorovat nějakou tou větývkou, jmelím apod., ale už jsem byla tak naštvaná a bolela mě záda, že jsem se na víc nezmohla. Ještě, že děti byly u babičky a mohla jsem si svou práci aspoň vyfotit, na Štědrý den jsem to už nestihla.

I have to put these few photos of wrapped gifts here, because this year I fiddled about with it a lot. After more than 4 hours of wrapping I managed 'only' this. I wanted to decorate the gifts with some twigs or mistletoe etc., but I was so upset and my back was hurting, that I couldn't do any more. Luckily the children were at Granma and I could at least take a picture of my work, because I knew I woud not manage to do so on Christmas Eve.


Hezký den
Have a nice day
Andrea

Při světle svíček/ By candlelight

26. prosince 2012 v 10:35

A takto to u nás vypadá při světle svíček.

And this is how it looks by candlelight.


Hezký den
have a nice day
Andrea

Vánoční kornout/ Christmas cone

26. prosince 2012 v 10:25


Na naší kočičku nevyzbyl materiál na punčošku, tak jsem jí vyrobila kornout.

There wasn't enough material left to make a stocking for our cat, so I made her a Christmas cone.
Hezký den
Have a nice day
Andrea

Háčkovaný kobereček pod stromeček/ Crocheted Christmas tree skirt

26. prosince 2012 v 10:11
Tento kobereček má 162 malých šestihranů a v průměru 1,5m. S jeho výrobou jsem začala už na konci července, původně jsem ani netušila, jak velký bude potřeba a chtěla jsem si dát dostatek času. Počítala jsem také s podzimní nemocností dětí, kdy je jasné, že se háčku nedotknu. Nakonec to dopadlo tak, že děti byly nemocné, dcera dokonce hospitalizována a já měla zánět dutin, takže jsem oproti plánu dokončení opět nestíhala. Ale vše dopadlo dobře a já kobereček dokončila těsně před Vánoci.

This Christmas tree skirt has 162 small hexagons and an average 1,5m. I started crocheting at the end of July, originally I had no idea how big is going to be needed and I wanted to give myself enough time. I knew the children are going to be ill in the autumn and it was clear I am not going to touch the crochet at that time. Eventually all the children were sick, my daugher was hospitalized and I had sinusitis, so completion was not in sight. But everything went well and I finished the rug just before Christmas.Hezký den
Have a nice day
Andrea

Vánoce 2012 u nás/ Christmas 2012 at our house

20. prosince 2012 v 14:29


Vánoční obývák/ Christmas decorations in the living room

Vánoční punčochy jsem si letos šila sama, vše v přírodních barvách/ I sewed these Christmas stockings myself this year, all in natural colours.
Vkládám ještě detail ozdobiček na stromku, které jsem všechny vyráběla. Stříbrné jsou jediné, které máme každoročně už asi 8 let, jinak skoro každý rok k nim měním barvu, letos vše v přírodních materiálech a barvách v kombinaci s háčkovanými ozdobami. Jsou tam střapaté látkové koule (zbytky z punčoch), koule z rozstříhaných a kafem obarvených novin, koule obtočené režným provázkem, bílé ozdoby ze samotvrdnoucí hmoty, ozdůbky ve formě počátečních písmen dětí také ze samotvrdnoucí hmoty. Chtěla jsem ještě udělat perníkové knoflíčky, ale bohužel pečení není moje silná stránka a knoflíčky se mi nepovedly, tak jsem si musela vystačit s výrobou knoflíků ze samotvrdnoucí hmoty a později je obarvila na 'perníkovou' barvu.

Here is detail of Christmas tree decorations, all of which I made myself. Silver are the only ones we have every year for about 8 years, otherwise almost every year I change colour, this year is all about natural materials and colours in combination with white crochet decorations. There are shaggy fabric balls (remnants of stockings), balls of cut and coffee stained newspapers, baubles wrapped in string, white decorations from clay, decorations in the form of the initial letters of my childrens names, also from clay. I wanted to make gingerbread buttons, but unfortunately baking is not my forte, and it failed, so I had to make do with clay again and later dyed them 'gingerbread' colour.Hezký den
Have a nice day
Andrea

Vánoční mix/ Christmas mix

15. prosince 2012 v 17:53


Tentokrát vkládám jen pár fotek, které jsem udělala během vánočních příprav, ale kterých nebylo tolik, abych psala celý článek.

This time I put only a few photos that I took during the Christmas preparations, but there were only few of them to write a whole article.

Háčkované ozdoby na vánoční stromek/ Crocheted Christmas tree decorations
Vyráběla jsem ozdoby z novin a provázku/ I made decorations from newspapers and string
1. Adventní svícení/ Firts Advent lighting
Už jsem to nevydržela a zapálila je všechny/ I could not wait and lit them all
Zkouška věnců na náš falešný krb/ Wreath testing on our faux fireplace
A nebo ten starší šiškový, lehce upravený?/ Or the older cone one, slightly modified?
A nakonec malá dekorace v ložnici/ And finally little decor in the bedroom
Udělala jsem si šperkovnici/ I made a jewellery frame
Šikovný manžel vyrobil jídelní stůl dle mých přání/ My handy husband made dining table according to my wishes
Hezký den
Have a nice day
Andrea

Naše ložnice

9. prosince 2012 v 12:32


V ložnici proběhly menší změny tento měsíc, konečně byly dokončeny stěny a ušila jsem si nový válec.

There were smaller changes in the bedroom this month, the walls have been completed at last and I sewed a roll pillow.


Hezký den
Have a nice day
Andrea